Nováček

Oddílové tričko

Nejedná se o konkrétní motiv, ale o libovolné oficiální tričko z JUNu se skautským motivem/logem (viz výběr ze současné nabídky . Triko bude povinné na tábor, ale pořídit jej můžete kdykoliv a děvčata jej mohou nosit již během roku na schůzky, výpravy atd.

Pískové tričko

zakoupíte v JUNu jako oddílová trička, trička nosíme na výpravách a táboře

Nová šátková řada

Šátek budeme nosit během roku na skautské schůzky, akce apod. Tento šátek se nenosí ke kroji, ale samostatně přes „civilní“ oblečení. Kdo šátek nemá a chce si jej pořídit, může tak učinit buď ve skautském obchodě v JUNu a nebo jich má vedení oddílu. Cena je 125,-Kč (původná cena před zdražením modrý a žlutý) a 140 Kč (oranžový) .

Benjamínek

Na schůzku chodíme   ve sportovním oblečením dle počasí s oranřovým šátkem. Během schůzek jsme v klubovně či venku. V zimě prosíme teplejší oblečenení, hlavně mikinu či svetr pod bundou, neboť kamna neumějí vyhřát klubovnu jako v domě.

věci na schůzku, které nosíme  v batůžku: zápisník Jitřenek, Pěšinku benjamínků, pastelky, tužku, nůžky, pláštěnku

Skautský  kroj – Jitřenkový kroj  tvoří

• modré tričko s límečkem (zakoupení u vedení Jitřenek)
    • oranžový šátek a turbánek  (zakoupení u vedení Jitřenek)
    • nášivka Jitřenek  (zakoupení u vedení Jitřenek)
    • kalhoty a sukně či kraťasy hnědé barvy
    • fialové tričko s dlouhým rukávem (doporučujeme nosit v chladnějším počasí)

Světluška

Na schůzku chodíme  ve sportovním oblečením dle počasí a žlutá šátek s modrým lemem. Během schůzek jsme v klubovně či venku. V zimě prosíme teplejší oblečenení, hlavně mikinu či svetr pod bundou, neboť kamna neumějí vyhřát klubovnu jako v domě.

věci na schůzku nosíme v batůžku: zápisník, poznámkový blok, lucernu světlušek, propisku, pastelky, nůžky, lepidlo, KPZ, uzlovačku, šátek, pláštěnku

KPZ – krabička poslední záchrany
malá vodě odolná krabička, která je přegumičkovaná, měla by se vejít do kapsy .
V ní je uloženo:
zápalky se škrtátkem, polštářková náplast, zavírací špendlík, tužka, papír, svíčka, známka na dopis, provázek, jehla, niť, knoflík, drobné mince na telefon, důležitá telefonní čísla a adresa domů

Skautský kroj Skautský kroj – Skautská křižovatka

• skautská košile (zakoupení ve skautské prodejně JUN)
  • hnědé kalhoty, sukně či kraťasy
  • žlutý šátek  a turbánek (viz. balíček)
  • žlutá šňurka (viz. balíček) a píšťalka
  • různé nášivky, odznaky
  • oddílové tričko viz. výše

Dále dostanete jeden díl cestičky světlušek  a symbol šestky.

Balíček pro nováčka (zakoupení u vedení ):
šátek, turbánek, šňůrka na píšťalku, domovenka Roztoky, číslo oddílu, mezinárodní domovenka, znak mezinárodní organizace, střediskový znak,

Skautka

Na schůzku chodíme  ve sportovním oblečením dle počasí. Během schůzek jsme v klubovně či venku. V zimě prosíme teplejší oblečenení, hlavně mikinu či svetr pod bundou, neboť kamínka neumějí vyhřát klubovnu jako v domě.

věci na schůzku nosíme v batůžku: zápisník, poznámkový blok, stezku skautek, propiska, pastelky, nůžky, lepidlo, KPZ, uzlovačka, šátek, tenisák, pláštěnka

Skautský kroj Skautský kroj – Skautská křižovatka

• skautská košile (zakoupení ve skautské prodejně JUN)
  • hnědé kalhoty, sukně či kraťasy
  • hnědý šátek  a turbánek (viz. balíček)
  • zelená šňurka (viz. balíček) a píšťalka
  • různé nášivky, odznaky
  • oddílové tričko viz. výše

Dále dostanete jeden díl stezky pro skautky a  družinový symbol.

Balíček pro nováčka (zakoupení u vedení ):

JUN spol. s r. o.
Haškova 7
170 00 Praha 7 – Holešovice
tel.: 233 383 025, 233 383 059
obchod@junshop.cz
www.junshop.cz
Slevová kartu na slevu nákupu 5% do JUN obchodu. Platí i pro nákup přes internet (nutno zadat již při objednávce).

Oddílové spoření
Již od roku 1990 pravidelně všechny členky (od benjamínků po vedení oddílu) spoří 20Kč měsíčně. Během posledních let byly zakoupeny mapy, knihy, vybavení na rukodělky a částečná úhrada střediskových triček, .-.-.-.-