Světlušky

členky:  Cukřík, Cvrček, Čokoláda, Grizli,  Jehlička, Jeé, Jú, Kačenka,  Klárka, Kittka, Lenka, Lucka, Minutka, Pepinka, Polly, Popelka, Průzkumník, Tygřík, Viki, Žížalka

Jsme děvčata od 2.-5. třídy ZŠ. Scházíme se jednou týdně ve středu. Naším symbolickým rámcem je Kouzelná lucerna a dívenka Lucinka, se kterou zažíváme správná dobrodružství. Lucinka a její sestřičky světlušky, nás doprovází svými příběhy celý rok.

Během roku jezdíme na víkendové výpravy, ale i na jednodenní akce. Vyvrcholením celého roku je čtrnáctidenní skautský tábor, kde využíváme nabitých zkušeností z celého roku. Každá do světlušek přicházíme jako nováček i přsto, že v oddíle jsme prošly družinkou benjamínků. Aa když zvládneme vše, co by měla správná světluška, znát a chovat se, přistoupíme ke slibu. Po té můžeme hrdě nosit na kroji slibový znak světlušek a na totemu světlušek máme stuhu se jménem a v barvě, do které šestky chodíme. Stuha na totemu je po dobu, co jsme členkami oddílu. „Nejstarší“ stuha byla zavěšena v roce 1995.