Skautky

„Kamejky z Roztok nám říkají, nic nedále potají. Na vše se vrhnem s přehledem a nejvíc smát se dovedem.“
vedení:  Sejkora
členky: Fazolka, Mumínek, Anička, Klubko, Ještěrka, Myška

Jsme děvčata 2. stupně ZŠ. V součsné době jsme zatím jen dvě mladší členky a proto budeme letos chodit společně na schůzky s našima světluškama. Budeme si společně hrát, zpívat, vyrábět, ale skautský program budeme mít svůj. Být správnou skautkou není lehké. D skautek přicházíme jako nováčci a pak teprve může přistoupit ke slibu skautek a pak hrdě nosit skautskou lili na kroji.

Kamejka

Asi si říkáte, že tuto květinu neznáte. Název této družiny vznikl již v roce 1990. Družina fungovala do roku 1994 a pak jsme v roce 2014 název družiny obnovily. Květina je to neznámá, ale patří do vytrvalých bylin. V České republice patřík k ohroženým druhům. Ve volné přírodě by se měla vyskytovat v Polabí a na střední a jižní Moravě.