Skautky

„Kamejky z Roztok nám říkají, nic nedále potají. Na vše se vrhnem s přehledem a nejvíc smát se dovedem.“
vedení:  Sejkora
členky:  Jojo, Ještěrka, Myška, Jehlička, Maky, Gryzli, Popelka, Polly, Nelča, Rukavička,  Tygřice, Žížalka

Jsme děvčata 2. stupně ZŠ. Společně tvoříme družinu skautek, kterou vede Sejkora. Ve škole by jste nás na první nepoznaly, jsme běžná potrhlá děvčata s mobilem v ruce, ale přesto se řídíme skautským zákonem, heslem a slibem. A proto  být správnou skautkou není lehké. Do skautek přicházíme jako nováčci a pak teprve může přistoupit ke slibu skautek a pak hrdě nosit skautskou lili na kroji.

Kamejka

Asi si říkáte, že tuto květinu neznáte. Název této družiny vznikl již v roce 1990. Družina fungovala do roku 1994 a pak jsme v roce 2014 název družiny obnovily. Květina je to neznámá, ale patří do vytrvalých bylin. V České republice patřík k ohroženým druhům. Ve volné přírodě by se měla vyskytovat v Polabí a na střední a jižní Moravě.